top of page

Zajęcia dla doroslych                        1 godz. / Okres do końca roku szkolnego  - 230 pln / miesiąc

Wiek 18+

 

Stretching?

Stretching to inaczej rozciąganie. Stretching może być elementem treningu, ale bardzo często to także osobna jednostka treningowa. Taki trening rozciąga wszystkie grupy mięśni, pozwala odzyskać ich elastyczność i naturalną długość. Rozciąganie zapobiega kontuzjom, ale też zwiększa ogólną sprawność ciała, co odczujesz podczas każdej aktywności. Do stretchingu można zaliczyć:

 • ćwiczenia rozciągające

 • ćwiczenia rozluźniające

 • elementy jogi

 • elementy pilates

 

Efekty

Regularny stretching przyniesie mnóstwo korzyści Twojej sylwetce. A jakie konkretnie efekty daje stretching?

 1. Stretching pomaga zadbać o kręgosłup. Wiele ćwiczeń rozciągających koncentruje się właśnie na kręgosłupie.

 2. Ćwiczenia i pozycje wykonywane podczas stretchingu kształtują nawyk odpowiedniej postawy, o który trudno np. przed monitorem komputera.

 3. Co prawda nie spalisz na zajęciach zbyt wielu kalorii, ale lepsza gibkość i postawa sprawią, że będziesz wyglądać zdecydowanie smuklej.

 4. Dzięki stretchingowi zwiększa się zakres ruchu oraz elastyczność ciała.

 5. Poprawia krążenie krwi w organizmie.

 6. Pozwala uniknąć mocnych zakwasów po intensywnych treningach.

 7. Korzyści z rozciągania odczuje nie tylko Twoje ciało, ale i umysł. Zajęcia ze stretchingu pomagają obniżyć poziom stresu. Spokojna muzyka dodatkowo pomaga się rozluźnić i świadomie pracować nad ciałem.

 

Po treningu

Zamiast traktować rozciąganie po macoszemu, warto po treningu dodać kolejną jednostkę, np. 20-30 minutowy deep stretch. Jest to zalecane zwłaszcza osobom, które intensywnie ćwiczą na siłowni oraz biegaczom, ale tak naprawdę korzyści z rozciągania odczuje każdy ćwiczący. Przede wszystkim rozciaganie po treningu pomaga uniknąć zakwasów i zmniejsza potreningowy ból.

 

Dla kogo

Stretching jest dobry dla każdego, niezależnie od wieku czy stopnia umiejętności. To także dobry rozdaj aktywności dla kobiet w ciąży, dzieci i seniorów. Na rozciąganie powinny zdecydować się zwłaszcza osoby prowadzące siedzący tryb życia, skarżące się na bóle kręgosłupa, karku i sztywność mięśni. Korzyści z rozciągania odczują także osoby intensywnie trenujące na siłowni i biegacze.

Zajęcia dla dorosłych 18+

Niedziela            12:00-13:00

Zapisz się na jesień zima 2023-2024

giphy (2).gif
bottom of page