top of page

O umiejętnościach

Budowanie umiejętności wymaga czasu. Współpraca atleta- trener musi być tu i teraz.

Umiejętności nie nabywa się w 5 sec., lub z dnia na dzień. Potrzeba jest stopniowe oswajanie się z umiejętnościami by zapobiegać kontuzjom i blokadom psychicznym powodowanym bezmyślnym nie systematycznym i nie kontrolowanym podejściem do nauki.

Cierpliwość, stopniowanie trudności ćwiczeń podstawowych, pomocniczych i wprawek prowadzących do poprawnego technicznie końcowego elementu, dają pewność że ćwiczenie jest na tyle dobrze opanowane że nie da się go zrobić żle.

Technika i postawa są niezbędne. Siła jest niezbędna. Więc jeśli będziemy trenować mądrze, zajdziemy daleko i dzieci będą zadowolone ze swoich osiągnięć.

W rzeczywistości jako trenerzy możemy zajść tak daleko jak podopieczni będą chcieć. I to jest dobre.

Naszym zadaniem jest poświęcić jak najwięcej czasu, wiedzy i umiejętności swoim atletom.

Cierpliwość popłaca.


K. Kostow


6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page