top of page

Jak być dobrym w sportach gimnastycznych

Często dzieci uczą się umiejętności na trampolinach, na podwórku lub na podłodze w salonie. Bez odpowiedniego instruktażu i szkolenia rozwijają złe nawyki. Są to sztuczki, których nauczyły się samodzielnie i nigdy nie były korygowane, lub umiejętności, o których wykonanie zostały poproszone i które nie były jeszcze gotowe do wykonania.


Dobry start w gimnastyce


Gimnastyka i skoki akrobatyczne nie są sportami, w których należy się spieszyć. Ważne jest, aby dzieci nauczyły się podstaw dobrej gimnastyki i akrobatyki, niezależnie od tego, co mówią rodzice znajomi, lub inni instruktorzy . Kiedy rodzice przychodzą do nas i wyrażają niezadowolenie z postępów, nie poddajemy się presji, aby zmuszać swoich uczestników do wykonywania ćwiczeń, które są niebezpieczne(bo jeszcze nie opanowane) lub nieodpowiednie( do aktualnych umiejętnośći). Wyjaśniamy jakie są niezbędne kroki w budowaniu dobrej gimnastyki. A rodzice, co ważne jest, powinni poświęcić czas na wytłumaczeniu dzieciom jaka jest prawidłowość w kształtowaniu umiejętności .


Jakość jest lepsza niż ilość


Utrzymujemy poczucie jakości, gdy uczymy i trenujemy gimnastykę i skoki akrobatyczne. Łatwo jest ustawić kilka ćwiczeń i pozwolić dzieciom wykonywać je samodzielnie. Łatwo też niczego nie konfigurować i pozwalać dzieciom robić to samo przez cały czas. Naszym celem jest, aby nasi sportowcy po każdych zajęciach wychodzili do domu lepiej wytrenowani niż wtedy, gdy przybyli na salę.

35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page